Azərbaycanda dəbdəbəli yas mərasimlərinin qarşısı alınacaq .....                        Mehriban Əliyeva yenidən Gimnastika Federasiyasının prezidenti seçildi .....                        Rayonlar üzrə pensiyalar bu tarixdə veriləcək .....                        Belqradda Azərbaycan-Serbiya sənədləri mübadilə olundu .....                        ABŞ İran neftini daşıyan tankeri ələ keçirdi .....                        Prezidentlər mətbuata bəyanatla çıxış etdilər .....                        Serbiyaya təbii qaz ixracının həcmi artırılacaq - İlham Əliyev .....                        Moskvaya PUA hücumu .....                        Azərbaycan-Serbiya Strateji Tərəfdaşlıq Şurasının iclası olub .....
Tacikistanla Türkiyə arasında müdafiə sahəsində əlaqələrin dərinləşdirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb
Tacikistan Prezidenti Emoməli Rəhmon bu ölkədə səfərdə olan Türkiyənin milli müdafiə naziri Hulusi Akarı qəbul edib.
Butov.az AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, görüşdə ölkələr arasında bütün sahələrdə, o cümlədən Müdafiə nazirlikləri arasında əməkdaşlığın daha da dərinləşdirilməsi istiqamətində geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd olunub ki, dünyanın müxtəlif regionlarında təhlükəsizlik sahəsində vəziyyətin gərginləşməsi, ekstremist və terrorçu qruplaşmaların fəallaşması onlarla mübarizədə beynəlxalq birliyin səylərinin birləşdirilməsini zəruri edir.
Söhbət zamanı Əfqanıstandakı cari vəziyyət müzakirə olunub. Bildirilib ki, əfqan probleminin sülh yolu ilə həlli region dövlətlərinin marağındadır.
Tərəflər iki ölkə arasında siyasi münasibətlərin, beynəlxalq və regional təşkilatlar çərçivəsində, o cümlədən Birləşmiş Millətlər Təşkilatı, İslam Əməkdaşlığı Təşkilatı, İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı ilə əlaqələrin səviyyəsindən məmnun olduqlarını bildiriblər.
Emoməli Rəhmon və Hulusi Akar hər iki tərəf üçün maraq kəsb edən digər mühüm məsələlər barədə də fikir mübadiləsi aparıblar.