Tarix : 18-09-2013, 16:04
Əsəd qaçacaqmı?!
Xezerxeberin verdiyi xəbərə görə, Venesuela XİN Suriya prezidentinin Çavesə məktub yazdığını təsdiqləyib. Türkiyənin Karakas səfirliyinə məlumat verən Venesuela Xarici İşlər Nazirliyi rəsmiləri Suriya prezidenti Bəşər Əsədin siyasi sığınacaq üçün Çavesə məktub göndərdiyinə dair iddiaları təsdiqləyiblər.
Türkiyənin "Akşam" qəzeti yazır ki, Türkiyə tərəfi bu iddialarla bağlı Venesuelanın rəsmi dairələrinə müraciət edib. Venesuela Xarici İşlər Nazirliyi isə Əsədin Çavesə bir məktub yazdığını təsdiqləyiblər, ancaq məktubun məzmunu ilə bağlı məlumat verməyiblər.
"Akşam" qazeti xatırladır ki, Suriya xarici işlər nazirinin müavini Faysal Mikdad dekabrın əvvəlində Kuba, Venesuela və Ekvadorda görüşlər keçirib. Mikdadın bu ölkələrə apardığı məktublarda Əsədə sığınacaq tələblərinin yer aldığı iddia edilsə də, bu iddialar Suriya iqtidarı tərəfindən təkzib edilib. Xatırladaq ki, Əsəd bir müddət əvvəl Dəməşqdə öləcəyini söyləyib.