Çikaqodakı soydaşlarımız Azərbaycan torpaqlarının işğaldan azad olunmasını tələb edirlər
Çikaqo şəhərində fəaliyyət göstərən Amerikanın Orta Qərb Ştatları üzrə Azərbaycan Mərkəzi qəsbkar Ermənistanın ölkəmizə qarşı son hücumlarını sərt şəkildə pisləyib.
Butov.az xəbər verir ki, Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsindən APA-ya verilən məlumata görə, mərkəzin prezidenti Fərid Məmmədovun imzası ilə yayılmış bəyanatda qeyd olunub ki, dünyanın qorxunc koronavirus pandemiyası ilə mübarizə apardığı dönəmdə Ermənistan silahlı qüvvələrinin iyulun 12-də Tovuz rayonunda və sentyabrın 27-də isə bütün cəbhə boyu təxribatlar törətməsi, Azərbaycanın Dağlıq Qarabağdan uzaqda yerləşən şəhərlərini, mülki yaşayış məntəqələrini və obyektlərini raket atəşinə tutması bu ölkənin faşist və təcavüzkar mahiyyətini göstərir.
Soydaşlarımız dünya birliyini Ermənistanın təcavüzkar siyasətinə son qoyulması, Azərbaycan torpaqlarının işğaldan azad edilməsi üçün qətiyyətli addımlar atmağa çağırıb.