Tarix : 16-09-2013, 17:58
Çeçenistanda anti-terror əməliyyatı başladı
Çeçenistan hüquq mühafizə orqanları bu gün səhər saatlrında Sunjen rayonunda baş verən terror hadisəsi ilə bağlı anti-terror əməliyyatına başlayıb.
ANS PRESS-in Vesti.ru-ya istinadən verdiyi xəbərə görə, Çeçnistan Daxili İşlər Nazirliyinin operativ qərargahının yaydığı məlumatda, terrorçuların bir sıra analoji terror aktları planlaşdırdığı bildirilir.
Məlumata görə, keçiriən əməliyyat baş verəcək terror hadisələrinin qarşısını almaq, ictimai asayişin mühafizəsinin gücləndirilməsi, telekommunikasiya sistemlərində kanallar üzrə verilən telefon danışıqlarının və başqa informasiyanın nəzarətinin artırılması və nəqliyyatın hərəkətinin məhdudlaşdırılması məqsədi ilə həyata keçirilir.
Qeyd edək ki, bu gün səhər saatlarında silahlı şəxslər partlayıcı maddələr yüklənmiş "Vaz-21015" markalı avtomobillə Sunjen rayon polis idarəsinə hgücum etmək sitəyiblər. Ancaq məqsədlərinə nail ola bilməyən silahlıların avtomobili idarənin qarşısında partlatması nəticəsində 3 polis əməkdaşı həlak olub, 4 nəfər də yaralanıb.