Ərdoğan İlham Əliyevə zəng edib
Azərbaycan Prezidentinin mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə avqustun 3-də Türkiyənin baş naziri Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Türkiyənin baş naziri son günlər cəbhənin müxtəlif istiqamətlərində Ermənistan silahlı qüvvələrinin mövqelərimizə hücumlarının qarşısını alarkən Azərbaycan hərbi qulluqçularının həlak olması xəbərindən kədərləndiyini bildirib, bununla əlaqədar öz adından və Türkiyə xalqı adından Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə, xalqımıza və şəhidlərin ailələrinə başsağlığı verib.
Azərbaycanın dövlət  başçısı başsağlığına, göstərilən diqqətə görə öz adından və Azərbaycan xalqı adından Türkiyənin baş nazirinə və Türkiyə xalqına minnətdarlığını bildirib.
Söhbət zamanı Prezident İlham Əliyev Baş nazir Rəcəb Tayyib Ərdoğanı son günlər təmas xəttindəki vəziyyətlə bağlı məlumatlandırıb.