Patruşev Bakıda Ramil Usubovla danışıqlar apardı
Azərbaycanda səfərdə olan Rusiya Federasiyası Təhlükəsizlik Şurasının katibi Nikolay Patruşev azərbaycanlı həmkarı Ramil Usubovla görüşüb.
Butov.az Azvision.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının mətbuat xidməti məlumat yayıb. Tərəflər məsləhətləşmələrdə iki ölkə arasında hərbi-texniki əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini qeyd ediblər.
"Bakıda Rusiya-Azərbaycan təhlükəsizlik müşavirəsi keçirilib. Müşavirəni Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının katibi Nikolay Patruşev və Azərbaycan Respublikası Təhlükəsizlik Şurasının katibi Ramil Usubov keçirib",- deyə məlumatda bildirilib.
Qeyd olunub ki, danışıqların əvvəlində Rusiya Federasiyası Təhlükəsizlik Şurasının katibi Ramil Usubovu vəzifəyə təyin olunması münasibətilə təbrik edib, həmçinin təhlükəsizlik şuraları, hüquq-mühafizə orqanları və hüquq-mühafizə orqanlarının aparatları vasitəsilə Rusiya ilə Azərbaycan arasında sıx əlaqələrin davam etdiriləcəyinə əminliyini vurğulayıb.
"Patruşev iki ölkə arasında iqtisadi və humanitar sahədə əməkdaşlığın yüksəkı tempini qeyd edib. Rusiya-Azərbaycan sərhəddində birgə infrastruktur layihələrinin həyata keçirilməsinin və hərbi-texniki əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb”.
Danışıqlarda, həmçinin terrorizm və ekstremizmə qarşı mübarizə sahəsində qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi, informasiya təhlükəsizliyinin təmin edilməsi sahəsində əməkdaşlığa xüsusi diqqət yetirilib.