Tarix : 26-05-2016, 12:26
Azərbaycan təyyarəsinin Əfqanıstanda qəzaya uğraması nəticəsində ölənlərdən daha birinin meyiti tanınıb
Azərbaycanın “SilkWay” aviaşirkətinə məxsus “AN 12” yük təyyarəsinin Əfqanıstanda qəzaya uğraması nəticəsində ölən ukraynalı heyət üzvünün cəsədi yaxınları tərəfindən tanınıb.
Butov.az xəbər verir ki, hüquq-mühafizə orqanlarından APA-ya verilən məlumata görə, bu, Zadnipryanets Ruslan Vladimiroviçdir. R. Zadnipryanetesin cəsədinin ailəsinə verilməsi ilə bağlı razılıq əldə edilib.
Qeyd edək ki, indiyə kimi heyətin 3 azərbaycanlı üzvünün – Nadir Rzayev, Firdovsi Şahverdiyev və Azər Zülfiyevin nəşləri ailələrinə təhvil verilib. Hazırda 3 nəfərin (1 özbək, 2 azərbaycanlı) meyiti Məhkəmə-Tibbi Ekspertiza və Patoloji Anatomiya Birliyindədir. Onların cəsədlərinin tanınması ilə bağlı genetik ekspertiza təyin edilib, bu istiqamətdə müvafiq iş aparılır.
Onu da qeyd edək ki, mayın 18-də “SilkWay” şirkətinə məxsus yük təyyarəsi Əfqanıstanda qəzaya uğrayıb. Təyyarənin 9 ekipaj üzvündən 7-si həlak olub. Ekipaj üzvləri bunlardır: