Avstriya hökuməti 1 milyon doza peyvənd yardım edib
Avstriya hökuməti İrana COVID-19-a qarşı mübarizədə yardım məqsədilə 1 milyon doza peyvənd göndərib.
Bu barədə jurnalistlərə Avstriyanın xarici işlər naziri Aleksander Şallenberq məlumat verib. Onun sözlərinə görə dünya dövlətləri koronavirusa qarşı mübarizədə bir-birilərinə yardım etməlidirlər. Avstriyalı nazir İranın yeni xarici işlər naziri Əmir Abdullahiyan ilə telefonla danışdığını və koronavirus pandemiyasına qarşı əməkdaşlıq etməyə hazır olduqlarını bildirib.
İranın Səhiyyə Nazirliyinin yaydığı açıqlamaya əsasən son 24 saatda ölkədə 27 min 138 nəfər koronavirusa yoluxub, 635 nəfər yoluxan isə həyatını itirib. Bununla da İranda koronavirusa yoluxanların ümumi sayı 5 milyon 148 min 124 nəfərə, bu xəstəlikdən ölənlərin ümumi sayı isə 111 min 892-ə çatıb. Xəstəxanalarda müalicə alan 7 min 606 xəstənin vəziyyəti ağır olaraq qalır. Eyni zamanda 4 milyon 422 min 740 nəfər müalicə alaraq sağalıb.