Tarix : 30-11-2013, 19:25
Yaqub Zurufçu: "İlham Əliyev dedi ki, ürəyimlə bacarmıram"
"Eşitdim ki, rəhmətlik Heydər Əliyev xəstədir, Amerikaya gəlib. Durdum mindim təyyarəyə, uçdum Amerikaya. Dedim ki, mən onunla görüşə gəlmişəm. Bunu eşidəndən sonra xəbər göndərdi ki, heç yerə getməsin, bəs onunla görüşəcəm".
Etatist.com xəbər verir ki, bu sözləri müğənni Yaqub Zurufçu Aznews.az-a müsahibəsində deyib.
Müğənni həmin görüşdə "Ayrılıq” mahnısını pianoda ifa etdiyini deyir: "Baxdım ki, bu necə kövrəlib, dəhşətə gəldim. İlham Əliyev də orada idi. Qəfildən qayıtdı ki: "Yaqub bəy, neçə ildir qürbətdəsən?” Dedim ki, 28 ildir. Baxdı, baxdı, dedi: "Mən 4 gündür Amerikadayam, ürəyimlə bacarmıram. Sən bu 28 ili qürbətdə necə qalmısan? Sənin kimi ürəkli insan, Azərbaycanı sevən sənətkar vətənsiz necə dayana bilib?” Qayıtdım ki, belə qalmışam da, yanmışam, yanmışam, ürəyimdə bir ovuc kül qalıb. Belə baxıb dedi: "Yaqub, sənə bura lazım deyil. Oxuyursan, amma vətən üçün. Sən çıx, Azərbaycana gəl”. Bu söz mənə elə bil ürək verdi, dayana bilmədim. Birbaşa Azərbaycana gəldim”.