Eluca Atalı görüşünüzə gəlib .....                        Təyyarədə nasazlıq yarandı: Qəza enişi .....                        Zəlzələdə ölənlərin sayı 1600-ü keçdi .....                        3-cü kurs tələbəsi faciəli şəkildə öldü .....                        Şahbaz Şərif Azərbaycan Prezidentini təbrik etdi .....                        Ərdoğandan İlham Əliyevə bayram təbriki .....                        Rusiyadakı paradda hansı liderlər iştirak edəcək? .....                        17 yaşlı qızın cəsədi kanaldan tapıldı .....                        Alatavadakı söküntüyə görə ekskavator sürücüsü də tutuldu .....
Tarix : 19-09-2013, 11:18
“Cyberpsychology, Behaviour and Social Networking” jurnalının analitiklərinin məlumatlarına əsasən, dünyanın ən böyük sosial şəbəkəsi “Facebook” son zamanlar təxminən 11 milyon istifadəçi itirib: ABŞ-dan 9 milyon, Böyük Britaniyadan isə 2 milyon. ANS PRESS-in İCT news saytına istinadla verdiyi məlumata görə, Amerikanın xüsusi xidmət orqanları sosial şəbəkə istifadəçilərinin fərdi məlumatlarına çıxış imkanına malik olması ilə bağlı internetdə yayılmış xəbərlər buna səbəb olub.
Analitiklər hesab edir ki, Edvard Snouden tərəfindən amerika xüsusi xidmət orqanlarının ifşa edilməsi “Facebook”un nüfuzuna böyük zərbə vurub. Bu səbəbdən Amerika və Britaniya vətəndaşları dünyanın ən böyük sosial şəbəkəsinin bazasında yerləşən fərdi məlumatlarının təhlükəsizliyindən narahat olmağa başlayıblar. Rəyi soruşulmuş istifadəçilərin təxminən 50%-i bunu “Facebook” hesablarını silməyə əsas səbəb kimi göstəriblər.