Eldar İsmayılın sazlı- sözlü kitab təqdimatı
ŞAİR - YAZIÇI ELDAR İSMAYILIN YENİ KİTABLARININ
Göyçə Mədəni İrsin Bərpası, Qorunması və Təbliği İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə “Banuçiçək” Şadlıq Evində şair-publisist, əməkdar jurnalist Eldar İsmayılın “Bir igidin ömrü”, “”Zavallı” ermənilər, yoxsa zalım ermənilər”, “Ermənistan türklərinin 1988-ci il soyqırımı” və “Şəhid olmağa gəldim” kitablarının təqdimatı keçirildi. Sair-publisist, "Laçın yurdu" jurnalının baş redaktoru Arif Məmmədli tədbiri açaraq respublikamızın tanınmış söz ustalarını mikrofona dəvət etdi.
Professorlardan İbadulla Ağayev, Faiq Həsənov, Nazim Mustafa, şairlərdən Qəşəm Nəcəfzadə, Pərvanə Zəngəzurlu, Sara Göyçəli Eldar İsmayıl yaradıcılığı barədə geniş söhbət açıb, şeirlərini səsləndirdilər. Gülarə xanım Əzablı, Aşıq Bəhmən, Aşıq Firudin, Aşıq Altay, Aşıq Dəmir, müğənnilərdən Rəhilə xanım Bəndəliyeva, Mehman Hacıbəyli, Coşqun Göyüşov, Hüsniyyə İsmayıllı tədbirə xüsusi bir ovqat qatdılar.
[center]Eldar İsmayılın sazlı- sözlü kitab təqdimatı
4 saata yaxın davam edən tədbir Əziz Göyçəlinin səsləndirdiyi qara zurnanın sədaları altında başa çatdı.
Tədbir haqqında daha ətraflı "Bütöv Azərbaycan" qəzetinin növbəti sayında oxuya bilərsiniz.[center]Eldar İsmayılın sazlı- sözlü kitab təqdimatıButov.az