Tarix : 26-11-2020, 11:16
Milli Məclis bu gün Bəyanat verəcək
Bu gün Milli Məclisin növbəti plenar iclası keçiriləcək.
Butov.az-ın Modern.az-a istinadən məlumatına görə, iclasın gündəliyinə əvvəlcə 6 məsələlər daxil idi. Lakin bu gün gündəliyə dəyişiklik edilib.
Belə ki, iclasın gündəliyinə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Bəyanatı haqqında məsələ daxil edilib.
Beləliklə, iclasın gündəliyinə aşağıdakı 7 məsələ daxildir:
1. Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin Bəyanatı haqqında.
2. Vətən Müharibəsində qələbə münasibətilə Azərbaycan Respublikasının orden və medallarının təsis edilməsi ilə əlaqədar “Azərbaycan Respublikasının orden və medallarının təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi haqqında (üçüncü oxunuş).
3. “Azərbaycan Respublikasının “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adının təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi barədə (üçüncü oxunuş).
4. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin 100 illiyi (1920-2020)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalının təsis edilməsi ilə əlaqədar “Azərbaycan Respublikasının orden və medallarının təsis edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi haqqında (üçüncü oxunuş).
5. “Ətraf mühitin mühafizəsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi haqqında (üçüncü oxunuş).
6. Azərbaycan Respublikasının İnzibati Xətalar Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası qanununun layihəsi barədə (üçüncü oxunuş).