Azərbaycan-Rusiya sərhədində gərginlik aradan qaldırılıb
Azərbaycanın Rusiya ilə sərhədində yüklərin daşınması və sərnişinlərin gediş-gəlişi ilə bağlı yaranan gərginlik artıq tam aradan qaldırılıb. «APA-Economics»in məlumatına görə, bunu jurnalistlərə açıqlamasında Azərbaycan Dövlət Gömrük Komitənin sədri Aydın Əliyev bildirib.
Onun sözlərinə görə, hazırda vətəndaşların qayıdışı və yüklərin daşınması ilə bağlı Azərbaycan-Rusiya sərhədində elə bir növbə yoxdur: «Mən dünən axşam sərhədlə əlaqə saxlamışam və bu problemin aradan qaldırıldığı deyilib».
A.Əliyev bildirib ki, həmçinin Azərbaycanın Rusiya ilə Samur gömrük keçid məntəqəsinin maneəsiz işləməsi üçün danışıqlar aparılır: «Samur gömrük keçid məntəqəsində Rusiya tərəfindən postun rəhbərliyi dəyişdirilib. Yeni post rəhbəri ilə görüş keçirilib. Artıq sərhədin maneəsiz işləməsi üçün danışıqlara başlanılıb».