Tarix : 22-09-2021, 15:31
Nikol Paşinyan:  "Bəzən miflər üzərində qələbə qazanmaq lazımdır."
"30 ildir qonşularla savaş içərisindəyik, biz blokada şəraitində yaşayırıq. Ermənistanın keçmiş rəhbərləri sizə,erməni xalqına ancaq əsarət, qan, müharibə qoxusu vəd edib.
Ermənistan inqilabla müstəqil olmaq,demokratik olmaq, azad olmaq istiqamətində ilk addımını atdı. Bu gün biz qonşularla münasibətləri normallaşdırmalıyıq, düşmənlərə belə münasibətləri idarə olunan səviyəyə çatdırmalıyıq, kommunikasiyaları açmaq, münasibətləri normallaşdırmaq məhz bizim öz gələcəyimiz üçün olduqca vacibdir."
"Tarix sübut etdi və sübut edir ki, müharibədə qələbə həmişə qələbə olmur, necə ki, müharibədə məğlubiyyət də həmişə məğlubiyyət olmur. Məğlubiyyətimizi qələbəyə çevirməliyik və özümüzün qələbə formulunu tapmalıyıq. Biz qələbə düsturumuzu dəyişdirməliyik, çünki tarix göstərdi ki, müharibədə qazanmaq hər zaman kifayət etmir, bəzən başqalarına qalib gəlmək belə lazım deyil. Ölüm üzərində, taley üzərində, miflər üzərində qələbə qazanmaq lazımdır."