Tarix : 27-08-2013, 17:23
250 qanunsuz miqrantı daşıyan qatar qəzaya uğrayıb
Meksikada “yırtıcı” adı çıxarmış və 250-dən çox cənubi amerikalı qanunsuz miqrantı daşıyan yük qatarı ölkənin cənub vilayətində ağır qəzaya uğrayıb. Vaqonların relsdən çıxması nəticəsində azı 6 nəfərin öldüyü, 20-yə yaxın sərnişinin xəsarət aldığı bildirilir.
Qatarı idarə edən şirkət və xilasedicilər relsdən çıxmış 8 vaqonu qaldırmaq üçün gecə ilə əraziyə 2 kran gətizdirib. Axtarışlar davam etdirildiyindən rəsmilər dağıntılar altında daha çox itki aşkar edəcəklərini istisna etmir. Meksikada minlərlə miqrant ABŞ ərazisinə daxil olmaq üçün, vaqonların damlarında səhayət edərək, yolboyu odluqca ağır şəraitə dözməli olur.
Tabasko ştatı administrasiyası Qvatemala sərhədindən şimala doğru hərəkət edən qatarda azı 250 honduraslı miqrantın olduğunu deyib. Rəsmi məlumata görə, leysan yağışlar relslərin altındakı torpaq qatını yumşaldıb və nəticədə relslər yerindən qaçıb.