Tarix : 16-08-2013, 13:59
Avtomobilə quraşdırılmış bomba partlayıb
Livanın paytaxtı Beyrutda sui-qəsd partlayışı törədilib. Avtomobilə yerləşdirilmiş partlayıcının işə düşməsi nəticəsində azı 14 nəfər ölüb, 2 yüzdən çox insan isə yaralanıb.
ANS TV-nin verdiyi məlumata görə, yaralılardan bir neçəsinin vəziyyəti ağır kimi qiymətləndirilir. Partlayış şəhərətrafı qəsəbələrdən birində baş verib.
Hadisə zamanı yaxınlıqda olan avtomobil və evlərə də ciddi ziyan dəyib. Evlərdən birinə partlayış dalğasından yaranmış alov sıçrayıb və nəticədə sakinlər xəsarət alıb.
Livan polisi faktla bağlı istintaq araşdırması başladıb. Polisin sözlərinə görə, hadisəyə görə heç kim məsuliyyəti öz üzərinə götürməyib.
İlkin ehtimallara görə, partlayışın törədilməsində Suriyada rejimə qarşı çıxan qüvvələrin əli var. Suriya rejimi əleyhidarları Hizbullah hərəkatının Bəşər Əsədə dəstək olması ilə əlaqədər qisas almaq məqsədilə bu cür hücumlar həyata keçirəcəklərini bildiriblər