Azərbaycanda Orduya yardım üçün 60 milyon manat yığıldı
Müdafiə Nazirliyi Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna yığılan vəsaitin həcmini açıqlayıb. Nazirlikdən Modern.az-a verilən məlumata görə, 2015-ci il yanvar ayının 1-dək Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondunun manat hesabına 60 603 102 AZN, dollar hesabına 211 791 ABŞ dolları, avro hesabına isə 593 avro vəsait daxil olub.
Qeyd edək ki, Silahlı Qüvvələrə Yardım Fondunun əsasnaməsinə görə, yığılan vəsait Silahlı Qüvvələrin maddi-texniki bazasının inkişafına, hərbi təyinatlı məmulatların hazırlanmasına, sınaqdan keçirilməsinə, onların istehsalına, təmirinə və modernləşdirilməsinə, hərbi elmi-tədqiqat və konstruktor-sınaq işlərinin aparılmasına, hərbi texnika, silah və döyüş sursatı alınmasına, hərbi kadrların hazırlanmasına, onların ixtisasının artırılmasına, hərbçilərin sosial və məişət problemlərinin həllinə yönəldilə bilər.