Tarix : 30-10-2013, 23:26
Bakı Şəhər Təhsil İdarəsinin 2 müdir müavini vəzifədən  çıxarıldı
Xəbər verdiyimiz kimi, təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun müvafiq əmri ilə Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsində struktur dəyişiklikləri aparılıb.
Nazirlikdən Modern.az-a verilən məlumata görə, yeni struktura uyğun olaraq, Nailə Rzaquliyeva Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdiri, Məmmədəli Kəsəmənli, Nərgiz Səfərova və Hüseyn Əsgərov BŞTİ-nin müdir müavinləri vəzifələrinə təsdiq olunub. Təhsil İdarəsi müdirinin birinci müavini vəzifəsinin icrası Təhsil Nazirliyinin İnformasiya şöbəsinin müdiri Elnur Əliyevə həvalə edilib.
Təhsil Nazirliyi idarədə digər kadr dəyişikliklərinin də aparıldığını qeyd edib.
Modern.az saytına məlum olub ki, Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin iki müdir müavini tutduqları vəzifədən kənarlaşdırılıb. Bunlar indiyədək idarədə müdir müavinləri vəzifəsini tutan Məhəmməd Bayramov və Müslüm Qəzənfərovdur. İndiyədək müdir müavini vəzifəsini tutan 3 nəfərdən yalnız Hüseyin Əsgərov vəzifəsinə təsdiqlənib.
Müdir müavini vəzifələrindən çıxarılan Məhəmməd Bayramov və Müslüm Qəzənfərovun İdarədə yeni vəzifəyə təyin oluna biləcəyi bildirilib.