Tarix : 25-12-2020, 13:47
Şəkidə aztəminatlı ailələrə dəstək aksiyası keçirilir
COVID-19 pandemiyası ilə mübarizə çərçivəsüində tətbiq olunan məhdudlaşdırıcı tədbirlər iş yerlərinin sayının azaldılmasına gətirib çıxarıb. Pandemiya səbəbilə gəlirini itirən şəxslərə birdəfəlik ödənişlərin verilməsi ilə yanaşı, ayrı-ayrı vətəndaşlar, şəxslər Yeni il və Dünya Azərbaycanlılarının həmrəyliyi günü ərəfəsində aztəminatlı ailələrlə əsl həmrəylik nümayiş etdirir.
Butov.az Teleqraf.com-a istinadən xəbər verir ki, Milli Məclisin Şəki rayonundan seçilmiş deputatı Cavanşir Feyziyevin Şəkidəki qərargahının üzvləri növbəti dəfə aztəminatlı ailələrə dəstək aksiyasına başlayıblar.
Bütün yaşayış məntəqələri üzrə əvvəlcədən tərtib olunmuş siyahılar əsasında aztəminatlı ailələrə ərzaq yardımı çatdırılır.
Bu gündən etibarən başlayan, pandemiya dövründə sayca üçüncü dəstək marafonu Şəki şəhərini və rayonun bütün kəndlərini əhatə edir.
Xeyriyyə tədbiri çərçivəsində 600 aztəminatlı ailəyə yardım göstərilməsi nəzərdə tutulub. Qərargah üzvləri Yeni İl və Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik günü ərəfəsində başladıqları xeyriyyə tədbirini dekabr ayının 30-dək başa çatdırmağı planlaşdırırlar.