TARIXI-MEMARLIQ ABIDƏLƏRI ILƏ ZƏNGIN BUXARA .....                        Sexdə güclü yanğın - Hadisə yerindən görüntülər .....                        Zəlzələ bölgəsi üçün 500 milyon dollar maliyyə cəlb edilib .....                        Bakıdakı uşaq sığınacağında virus yayıldı .....                        Kadırovun oğluna yeni vəzifə verildi .....                        Pakistan prezidentinin səhhəti pisləşdi: Xəstəxanaya yerləşdirilib .....                        Meyitləri çıxaranda yaralandım - Vardanyanın növbəti məhkəməsi .....                        Nigar Fərhadın verilişi bağlandı .....                        Yük maşınının sürücüsünü tok vurub öldürdü .....
Tarix : 29-09-2015, 15:32
Yol polisi bir ay öncədən XƏBƏRDARLIQ edir
Bakı şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin əməkdaşları pərdə və plyonkalı avtomobillərə nəzarəti davam etdirir. Pərdə və jalüzlərdən qanunda nəzərdə tutulmayan qaydada istifadə edənlər qanunvericiliyə uyğun olaraq məsuliyyətə cəlb edilirlər.
Butov.az modern.az saytına istinadən xəbəer verir ki, Bakı şəhəri Dövlət Yol Polisi İdarəsinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi, polkovnik Vaqif Əsədov bildirib ki, avtomobil qapılarında jalüzdən istifadəyə standartlara əsasən icazə verilir:
"Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsinin təyin etdiyi standartlara əsasən, hava şəraitinin isti keçməsi ilə əlaqədar hər il mayın 1-dən noyabrın 15-dək Azərbaycanda nəqliyyat vasitələrinin arxa yan qapı şüşələrinə standarta uyğun sənaye üsulu ilə hazırlanan jalüzlərin vurulmasına icazə verilib.
Noyabrın 15-də isə "Yol hərəkəti haqqında" qanuna edilən 1 saylı əlavənin tələbi öz qüvvəsini itirir".
Polkovnikin sözlərinə görə, müəyyən edilən müddətdən sonra jalüzdən, eyni zamanda plyonkalardan istifadə edənlər qanunvericilikdə nəzərdə tutulan qaydada məsuliyyətə cəlb olunacaq.
İnzibati Xətalar Məcəlləsində nəzərdə tutulan inzibati xətaya görə sürücülər və avtomobil sahibləri 150 manat məbləğində cərimə olunurlar.