Tarix : 27-11-2013, 11:49
Bakıda  yeni avtomobil dayanacaqları tikiləcək
Bakı şəhərinin avtomobil yollarında yaşanan tıxac problemini həll etmək məqsədi ilə paytaxt ərazisində çoxlu parkinqlərin tikintisi nəzərdə tutulub.
Yeni avtomobil dayanacaqları xüsusən şəhərin girişləri və mərkəzi hissəsində tikiləcək. Bu barədə «APA-Economics»ə Nəqliyyat Nazirliyi Katibliyinin rəisi Namiq Həsənov məlumat verib.
Nazirlik rəsmisi bildirib ki, yeni avtodayanacaqların inşası sayəsində sürücülər şəhərə girmədən avtomobillərini parkinq edərək, ictimai nəqliyyat vasitəsi ilə şəhərin mərkəzinə gələ biləcəklər. Bu, mərkəzi hissədə yaranan avtomobil sıxlığının qarşısının alınması üçün nəzərdə tutulan tədbirlərdən biridir: «Bu, uzun müddətə nəzərdə tutulan proqrama daxildir. Proqrama əsasən, şəhərin giriş qapılarında, Sumqayıt-Bakı yolunda, Şıx çimərliyi yaxınlığında, Lökbatan istiqamətindən başlayaraq mərkəzə doğru və mərkəzin özündə böyük parkinqlərin salınması nəzərdə tutulub».