Xamenei öləcəyi təqdirdə hökumətin işi ilə bağlı plan hazırlatdırır .....                        Gəncədə iki minik avtomobili toqquşub, xəsarət alanlar var .....                        Daha bir ölkə öz vətəndaşlarını İrandan qaçmağa çağırdı .....                        Qəzada yaralanmış FHN əməkdaşı evə buraxıldı .....                        İran sənətçilərinin Bakı səfəri: Onları kimlər qarşılamışdı? .....                        Zakir Həsənov hərbi hissəni yoxladı .....                        UEFA “Qarabağ”ı cəzalandırdı .....                        Göldə boğulan 8 nəfərin cəsədi tapıldı .....                        Heyvandarlıq məhsullarının istehsalı azalıb .....
Tarix : 13-05-2020, 10:30
Azərbaycan Texniki Universitetində yenilik: rektor vətəndaşları onlayn qəbul edəcək
Ölkə ərazisində tətbiq edilən xüsusi karantin rejimi şəraitində vətəndaş məmnunluğunu təmin etmək məqsədilə Azərbaycan Texniki Universiteti (AzTU) bir ilkə imza atıb.
Butov.az xəbər verir ki, AzTU-dan AZƏRTAC-a bildirilib ki, bu həftədən etibarən rektor Vilayət Vəliyev vətəndaşları onlayn qəbul edəcək. Onlayn qəbul mövcud texniki tapşırıq əsasında hazırlanmış proqram vasitəsilə reallaşacaq.
Vətəndaşların qəbulu hər həftənin çərşənbə axşamı və cümə günləri, saat 14:00-dan 17:00-dək keçiriləcək.
Qəbulda iştirak etmək istəyən şəxs ən geci bir gün əvvəldən AzTU-nun rəsmi saytının “Onlayn qəbul” bölməsində qeydiyyatdan keçib, elektron kabinetin üzərindən müraciət etməlidir. Yalnız bu halda vətəndaşa qəbulda iştirakın tarixi (gün və saat), həmçinin onlayn qoşulmaq üçün link göndəriləcək. Qəbulda iştirak etmək istəməyən vətəndaşlara isə müraciətlərini elektron formada göndərmək imkanı yaradılıb.
Qeyd edək ki, onlayn qəbul məsafələri qısaltmaq məqsədi daşıyır. Uzaq məsafədə yaşayan, qəbula gəlməkdə çətinlik çəkən vətəndaşlarla görüşün bu formatda təşkili karantin günləri bitdikdən sonra da davam etdiriləcək.