DİM imtahan nəticələrinin nə zaman açıqlanacağını qeyd etdi
Martın 5-də keçirilən buraxılış imtahanlarının nəticələri gələn həftə elan olunacaq. Bu barədə Dövlət İmtahan Mərkəzindən mətbuat xidmətinin rəhbəri Xanlar Xanlarzadə məlumat verib. DİM rəsmisi bildirilib ki, martın 5-də keçirilən imtahanların nəticələrinin gələn həftə, martın 12-də keçirilən imtahanın nəticələri isə növbəti həftələrdə elan olunması nəzərdə tutulur: "Hər bir şagird öz imtahan nəticəsi səhifəsinə daxil olub yazdıqları, həmçinin ətrafl yazılı cavab tələb edən tapşırıqlar üzrə qiymətləndirmə meyarları (tapşırığın ehtimal olunan doğru cavabları, həlli və qiymətləndirmə şkalası) ilə tanış ola biləcək". Qeyd edək ki, martın 5-də Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən Bakı şəhərinin Qaradağ, Binəqədi, Xətai, Suraxanı, Pirallahı, Yasamal rayonlarında, Sumqayıt, Gəncə (I zona), Şirvan, Lənkəran, Yevlax, Şəki, Naftalan şəhərlərində, Goranboy, Göygöl, Şəmkir, Gədəbəy, Hacıqabul, Neftçala, Salyan, Göyçay, Kürdəmir, Ağdaş, Ağsu, Ucar, Masallı, Astara, Bərdə, Tərtər, Oğuz, Qəbələ, Xaçmaz, Siyəzən, Xızı rayonlarında, Çilov adasında yerləşən 131 nömrəli tam orta məktəbdə, eləcə də tədrisi ingilis və fransız dillərində aparılan ümumtəhsil müəssisələrinin məzunları üçün buraxılış imtahanı keçirilib.