İşğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə genişmiqiyaslı abadlıq, quruculuq, yenidənqurma və yaşıllaşdırma işləri davam edir.
Xankəndi şəhərində, Ağdərə və Xocalı rayonlarında Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən verilən məlumata görə, Ağdərə rayonunun Həsənriz kəndində yeni istifadəyə verilən park doğma torpaqlarına köç edən sakinlərin istirahət məkanına cevrilib.Kənd camaatının asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün ərazidə genişmiqiyaslı abadlıq işləri aparılıb.Parkda müxtəlif növ həmişə yaşıl ağaclar və gül kolları əkilib,ağaclar budanıb, yeni qazon örtüyü döşənib. Yaşıllıq sahələrinə qulluq göstərmək üçün suvarma xətti də çəkilib.Parkda sakinlərin istirahəti, uşaqların və gənclərin asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələri üçün tam şərait yaradılıb,müasir işiqlandırma sistemi qurulub,10 ədəd yeni skamyalar qoyulub. Uşaqlar üçün oyun əyləncə qurğuları montaj olunub.Sakinlər belə bir parkın tikilib istifadəyə verilməsinə və işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızda aparılan abadlıq, quruculuq,yenidənqurma işlərinə görə minnətdarlıqlarını bildirirlər.
Qeyd edək ki, Ağdərənin Həsənriz kəndində 92 ev təmir olunub. İki mərhələdə bura 50 ailə köç edib. Kəndə köç üçün 360 nəfər siyahıya alınıb və bu proses mərhələli şəkildə davam etdiriləcək.