Yük maşınının sürücüsünü tok vurub öldürdü .....                        Qalmaqallı şirkətdə bu mənzillərin satışı dayandırıldı .....                        Tehranın məktubu Vaşinqtona çatdı .....                        Sertifikasiya imtahanında iştirak edənlərin sayı .....                        Kılıçdaroğlu CHP-yə yenidən sədr gəlir - Partiyadan AÇIQLAMA .....                        Hava yenidən soyuyacaq - Sulu qar yağacaq .....                        9 milyonluq yeyintiyə görə tutulan polkovniklə bağlı qərar .....                        ADY stansiyalarda yeni turniketlər istifadəyə verdi - FOTO .....                        "Atası olmayan qız almaram" deyilən kanalın yayımı dayandırıldı .....
Şimali Koreyaya xəbərdarlıq dolu bəyanat
Şimali Koreyanın nüvə silahından istifadə etmək cəhdi Kim Çen In rejiminin süqutuna səbəb olacaq. Cənubi Koreyanın Müdafiə Nazirliyi belə bəyanatla çıxış edib. Cənubi Koreya nüvə başlıqlarının istehsalını eksponensial şəkildə artıracağını vəd edən Şimali Koreya lideri Kim Çen Ina xəbərdarlıq edib. Koreya əmək partiyasının altıncı plenumunda çıxış edən Kim Çen In ölkənin nüvə qüvvələrinin gücləndirilməsi, nüvə başlıqlarının kütləvi istehsalı, ani əks-hücum edə bilən yeni qitələrarası ballistik raketlər sisteminin yaradılması zəruriliyini bəyan edib. Şimali Koreya lideri bildirib ki, Cənubi Koreyanın açıq-aşkar düşmənə çevrilməsi rəsmi Pxenyandan öz arsenalındakı nüvə başlıqlarının sayını eksponensial şəkildə artırmağı tələb edir. Kim Çen Inın çıxışından sonra Cənubi Koreyanın Müdafiə Nazirliyi bəyanat verib: "Biz ciddi şəkildə xəbərdarlıq edirik ki, Şimali Koreya nüvə silahından istifadəyə cəhd edərsə, bu, Kim Çen In rejiminin süqutuna səbəb olacaq". Cənubi Koreya Pxenyanı “hətta müharibəyə başlamağa hazır olmaqda” ittiham edərək, onu nüvə inkişafını dərhal dayandırmağa və nüvəsizləşdirmə yoluna qayıtmağa çağırıb. Rəsmi Seul bunu Şimali Koreya xalqının həyat şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün “yeganə yol” adlandırıb. Cənubi Koreya həmçinin Şimali Koreyanın nüvə və raket təhdidlərinə “kəskin” şəkildə “üç oxlu” müdafiə sistemini gücləndirməklə “qətiyyətli cavab” verəcəyini vəd edib.