"İranın başına pis bir şey gələ bilər" .....                        Zəlzələdən sonra xarici ölkələrdən yardım istədilər .....                        Onlar da sertifikasiyaya cəlb olunacaq - Emin Əmrullayev AÇIQLADI .....                        Bu sənəd Türkiyənin daxili işlərinə qarışmağa yönəlib .....                        "Qarabağ"dan 4 qolluq qələbə .....                        ABŞ Ukraynanın təbii sərvətlərini ələ keçirmək istəyir .....                        Ağsuda qəza - 8 nəfər yaralandı .....                        Ramazanın 29-cu günü - İmsak və iftar vaxtı .....                        Türkiyədə bələdiyyə sədrinin müavini həbs edildi .....
Tarix : 20-04-2015, 12:27
Yeni layihənin icrasına başlanılıb
“İnsan Hüquqlarına Dair Beynəlxalq Standartların Təsbiti Üzrə Birgə İşçi Qrupu” 10.04.2015-ci il tarixdən etibarən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə “Dövlət qurumlarında vətəndaşların müraciətlərinə baxılması zamanı qanunvericiliyin tələblərinə riayət olunmasının monitorinqi” layihəsinin icrasına başlamışdır. Layihənin əsas məqsədini vətəndaşların müraciətlərinə dövlət orqanları tərəfindən çevik reaksiya göstərilməsinin, müraciətlərin qanunvericiliyin tələbləri çərçivəsində cavablandırılmasının araşdırılması təşkil edir. 5 ay davam edəcək layihə müddətində nəzərdə tutulmuş dövlət qurumlarının şöbələri ilə əməkdaşlıq ediləcək. Layihə çərçivəsində qanunvericiliyin tələblərini kobud surətdə pozan dövlət müəssisələri barədə məlumatlar toplanılacaq, bu cür qayda pozuntularına şərait yaradan səbəblər araşdırılacaq, vətəndaşların qeydə alınmış müraciətlərinin və onlara verilən cavabların “Vətəndaşların müraciətlərinə baxılması qaydası haqqında” qanunvericiliyin tələblərinə uyğunluğu müəyyən ediləcəkdir. Həmçinin yolverilən nöqsanlar və kobud pozuntular qeydə alınaraq, əldə olunmuş informasiyalar ictimaiyyətin və həmin qurumların rəhbərliklərinin diqqətinə çatdırılacaq.