Yük maşınının sürücüsünü tok vurub öldürdü .....                        Qalmaqallı şirkətdə bu mənzillərin satışı dayandırıldı .....                        Tehranın məktubu Vaşinqtona çatdı .....                        Sertifikasiya imtahanında iştirak edənlərin sayı .....                        Sumqayıtda binada yanğın - Sakinlər təxliyə edildi .....                        Almaniya səfiri ilə danışıq olduqca sərt aparılıb .....                        Zaqatalada ağır qəza: Yaralılar var .....                        Danışığını bilməyən ağılsız - Xalq artistindən sərt reaksiya .....                        Özbəkistanda məsciddə partlayış: 3 ölü, 10 yaralı .....
Pakistan Senatı Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü tanıdı
Oktyabrın 5-də Pakistan Senatının xarici əlaqələr, Kəşmir və Gilgit-Baltistan komitəsinin iclası keçirilib. Azərbaycanin Pakistandakı səfirliyindən AzərTAc-a bildiriblər ki, iclasda Pakistan Senatında təmsil olunan altı aparıcı hakim və müxalifət partiyaları, Pakistan Milli Assambleyasının aparıcı deputatı Tahirə Auranqzeyb, xarici işlər katibi Cəlil Abbas Cilani, xarici işlər nazirinin müavini Masrur Cuneci, Xarici İşlər Nazirliyinin İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı, Mərkəzi Asiya, İran və Türkiyə idarəsinin rəisi səfir Najm us Saqib iştirak ediblər.
Senatının xarici əlaqələr, Kəşmir və Gilgit-Baltistan komitəsinin sədri Haci Adil çıxış edərək Pakistan Senatı və Milli Assambleyasının nümayəndə heyətinin Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkilərini müşahidə etmək üçün bu ölkəyə səfər edəcəyini bildirib.
İclasda çıxış edən xarici işlər nazirinin müavini Masrur Cuneci Azərbaycanın tarixi, iqtisadiyyatı, xarici siyasəti, mədəniyyəti, dini dəyərləri, Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq-Qarabağ münaqişəsi, Azərbaycan-Pakistan münasibətləri haqqında geniş məlumatlar verib.
İclasın sonunda Pakistan Senatının müdafiə və müdafiə sənayesi komitəsinin sədri Seyid Müşahid Hüseyn və ölkənin ana müxalifəti olan Pakistan Xalq Partiyasının təmsilçisi, senator Cahagir Bader qətnamə layihəsini təqdim ediblər. Sənəddə Pakistan xalqı və parlamenti adından Azərbaycan hökumətinə Kəşmir məsələsində tutduğu prinsipial mövqeyə görə minnətdarlıq hissi izhar olunmuşdur. Qətnamədə Azərbaycanın suverenliyi və ərazi bütövlüyü tam dəstəklənmiş, Ermənistanın işğalçı mövqeyi qəti pislənilmiş, həmçinin BMT-nin 822, 853, 874 və 884 saylı qətnamələrinin tələblərinin tezliklə icra olunması tələbi irəli sürülüb.
Qətnamə yekdilliklə qəbul edilib.
Pakistan Senatında keçirilmiş iclas və qəbul olunmuş qətnamə haqqında ölkə mətbuatında geniş materiallar dərc olunub.