Tarix : 20-06-2017, 19:51
Maliyyə Nazirliyinin qısamüddətli dövlət istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib
İyunun 20-də Bakı Fond Birjasında (BFB) Maliyyə Nazirliyinin AZN nominallı, AZ0102013544 ISIN kodlu, 182 gün tədavül müddətli, 10 000 000 manat həcmində qısamüddətli dövlət istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib.
Butov.az xəbər verir ki, BFB-dən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, 9 investor tərəfindən təqdim olunan 17 sifarişin nominal üzrə ümumi məbləği 29,955,800.00 manat təşkil edib. Sifarişlər 92.2253 manat (16.9999 faiz) və 94.39870 manat (11.9656 faiz) qiymət intervalında təqdim edilib.
Hərracın yekunları üzrə bağlanılmış əqdlərin kəsmə qiyməti 94.3099 manat (12.1668 faiz), orta ölçülmüş qiyməti 94.3574 manat (12.0591 faiz) olub.
Bağlanılmış əqdlər üzrə hesablaşmalar iyunun 21-də həyata keçiriləcək. İstiqrazların nominal qiymət üzrə reallaşdırılmış həcmi 10,000,000.00 manat təşkil edib. İstiqrazlar dekabrın 19-da ödəniləcək.