Tarix : 18-01-2017, 10:09
Elmar Məmmədyarov Malayziyalı həmkarı ilə görüşəcək
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Malayziyaya səfəri çərçivəsində bu gün Malayziyanın xaelmarrici işlər naziri Dato' Sri Anifah Aman ilə görüşü nəzərdə tutulub.
Butov.az xəbər verir ki, XİN-in mətbuat xidmətindən Ölkə.Az-a verilən məlumata görə, görüşdə Azərbaycan və Malayziya arasında ikitərəfli əlaqələrin inkişaf perspektivləri və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunacaq. Həmçinin, nazirlər beynəlxalq gündəliyə aid olan mövzular, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri barəsində fikir mübadiləsi aparacaqlar.
Elmar Məmmədyarov 19 yanvar tarixində Kuala-Lumpur şəhərində keçiriləcək İƏT-ə üzv dövlətlərin xarici işlər nazirlərinin fövqəladə iclasında iştirak edəcək. İƏT xarici işlər nazirlərinin fövqəladə iclası Rohinqiya müsəlmanlarının vəziyyətinə həsr olunub.
İƏT xarici işlər nazirlərinin fövqəladə iclası çərçivəsində nazir Elmar Məmmədyarovun bir sıra ikitərəfli görüşləri və çıxışı nəzərdə tutulub.