Özbəkistanda məsciddə partlayış: 3 ölü, 10 yaralı .....                        Mətbuat Şurası bəyanat yaydı: "Bu film jurnalistika prinsiplərinə ziddir" .....                        Bakıdan Almaniyaya etiraz - Səfir XİN-ə çağırıldı .....                        Ermənistan dezinformasiya yayır .....                        56 yaşlı kişini ildırım vurub öldürdü .....                        Putin 160 min nəfəri orduya çağırdı .....                        Hələ konkret nəticə yoxdur - Peskov .....                        Mart soyqırımından 107 il ötür .....                        HƏMAS atəşkəsə razıdır .....
Tarix : 13-05-2015, 18:02
Din xadimləri üçün mühazirə
Bilik Fondunun aparat rəhbəri vəzifəsinin icraçısı Hacı Abdulla Qafqaz Müsəlmanları İdarəsində axund və imamlar üçün təkmilləşmə və ixtisasartırma kursunun iştirakçıları qarşısında “Bilik Fondu və dini maarifləndirmə” mövzusunda mühazirə oxuyub. Fondun fəaliyyəti, “Dini abidələrdə tarixin izi”, “Məscid kitabxanası” və digər layihələri barədə məlumatlar xüsusi razılıqla qarşılanıb, dinləyicilərin sualları cavablandırılıb. Din xadimləri Fond rəhbərliyindən Bakıda kursda olduqları müddətdə dini və tarixi abidələrlə tanış olmaq üçün Azərbaycanın şimal-qərb bölgəsinə ekskursiya təşkil olunmasını xahiş ediblər.
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi sədrinin müavini, Bakı İslam Universitetinin rektoru, Fondun Himayəçilik Şurasının üzvü ilahiyyatçı alim Hacı Sabir Həsənli Universitetdə Hacı Abdulla ilə görüşüb, sədri olduğu Heydər məscidində ilk görüşlərdən birini Fondun əməkdaşları ilə keçirəcəyini bildirib.