Tarix : 19-08-2022, 22:42
Prezident yeni səfirlər təyin etdi - Sərəncam
Azərbaycanın Argentinaya yeni səfiri təyin edilib. Prezident İlham Əliyev bununla bağlı sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, Rəmzi Kazım oğlu Teymurov Azərbaycan Respublikasının Argentina Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri təyin olunub. Ölkə başçısının digər sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Koreya Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri də təyin edilib. Bu vəzifəyə Ramin Müzəffər oğlu Həsənov təyinat alıb. Bundan başqa, Prezident Rəşad İntiqam oğlu Novruzu Azərbaycan Respublikasının Braziliya Federativ Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri təyin edib. Daha bir sərəncamla Nəsimi Məhəmmədəli oğlu Ağayev Azərbaycan Respublikasının Almaniya Federativ Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri təyin edilib. Dövlət başçısı Emil Zülfüqar oğlu Kərimovun Azərbaycan Respublikasının Küveyt Dövlətində fövqəladə və səlahiyyətli səfiri təyin edilməsi barədə də sərəncam verib. Ruslan Novruz oğlu Rzayev isə Azərbaycan Respublikasının Kuba Respublikasında fövqəladə və səlahiyyətli səfiri vəzifəsinə təyinat alıb.