Tarix : 20-11-2022, 17:07
Etirazçıları cəzalandırın! - Xamenei əmr verdi
İranın ali dini lideri Əli Xamenei etiraz aksiyalarında iştirak edən şəxslərin cəzalandırılmasını tələb edib. Bu barədə o, İsfahan şəhərində xalqa müraciəti zamanı danışıb. Xamenei deyib ki, ölkə boyu davam edən nümayiş və dağıntılarda iştirak edən şəxslər cəzalandırılmalıdır. O, qiyamın sona çatacağını və ölkənin inkişafının davam edəcəyini vurğulayıb: “Üsyançılar xalqı küçələrə çıxara bilmədilər. Bu səbəbdən çaşqınlıq yaratmaqla təhlükəsizlik qüvvələrini və məmurları yormağa çalışırlar", - deyə İranın ali dini lideri bildirib. Xatırladaq ki, bu ilin sentyabr ayının ortalarından başlayaraq İranda etiraz aksiyaları keçirilir. 22 yaşlı Məhsa Əmininin əxlaq polisi tərəfindən zorakılığa məruz qalması və bir müddət sonra xəstəxanada vəfat etməsi ölkədə ictimai-siyasi vəziyyəti gərginləşdirib. Etirazçılar ölkədə hakimiyyətin dəyişməsini tələb ediblər.