Saakaşvilinin aqibəti Zelenskini də gözləyir - Rus spiker
Vaşinqton və Brüssel marionetlərinin taleyi həmişə eyni şəkildə bitir - onlardan xilas olurlar. Növbədə Zelenskidir.
Bu barədə Rusiya Dövlət Dumasının spikeri Vyaçeslav Volodin özünün "Telegram" kanalında yazıb.
“2008-ci il avqustun 8-də Saakaşvili Cənubi Osetiyaya xain hücum əmri verdi. Rusiya mülki insanları qorudu. Saakaşvili hakimiyyətinin lap əvvəlindən rusofob mövqedə idi. O, Avropa Birliyi və NATO tərəfindən dəstəklənib, maliyyələşdirilib, silahlarla təmin edilib və orduya təlim keçib. Eyni şey sonradan Ukraynada da baş verdi”, - Volodin yazıb.
Onun fikrincə, "Qərbə lazımsız olduğu ortaya çıxan" Mixail Saakaşvili vətənində mühakimə olunub. Spiker Zelesnkinin də eyni aqibəti gözlədiyini vurğulayıb:
“İndi o, Gürcüstanda prezidentlik dövründə törətdiyi cinayətlərə görə cəza çəkir. Tarix təkrarlanır, amma indi Zelenski ilə. Onsuz da Qərb ondan və Kiyev rejimindən bezib. Onun nankorluğu Avropa siyasətinin əsas xüsusiyyətinə çevrildi. Bu, həm Britaniyada, həm də Polşada rəsmi səviyyədə açıq şəkildə bəyan edilir. Saakaşvili ancaq qalstuku çeynəməklə yadda qalıb. O, həbsxanadadır, qovulmuş adamdır. Eyni aqibət Zelenskini də gözləyir”.