Tarix : 30-10-2023, 14:15
Mahaçqala hadisələrindən sonra geniş görüş keçiriləcək - Putin
"Putin Mahaçqala hadisələrindən sonra geniş görüş keçirəcək".
"Dünəndən bəri o, Dağıstandakı vəziyyətlə bağlı FTX-dən, Rusiya Qvardiyasından və respublika rəhbərindən ətraflı hesabatlar alır. Peskov Mahaçqalada etirazçılara qarşı hansı tədbirlərin görülə biləcəyindən danışmayıb, onlara görüşü gözləməyi təklif edib. Bədxahlar vəziyyətdən asanlıqla sui-istifadə edir və Qəzzadan dəhşətli kadrlar fonunda Dağıstan hadisələri ilə bağlı insanları təxribata çəkirlər. Mahaçqala hava limanında baş verən hadisələr əsasən kənar müdaxilələrin, o cümlədən xarici informasiya təsirinin nəticəsidir. Mahaçqalada baş verənlər Milli Birlik Gününün qeyd olunmasına təsir etməyəcək. Putin Qərbin Yaxın Şərqdəki hadisələrdən Rusiya Federasiyasında cəmiyyəti parçalamaq üçün istifadə etmək cəhdlərini müzakirə edəcək. Rusiya Federasiyası ilə dialoqun zəruriliyi ilə bağlı müzakirələr indi Qərbdə nadirdir, lakin belə müzakirələr “tədricən qızışır”. Hazırda Qərbdən yeni təhlükəsizlik təklifləri yoxdur", - Peskov əlavə edib.