Tarix : 13-11-2023, 13:44
Kadırovun böyük oğlu nazirin birinci müavini vəzifəsinə təyin olundu
Çeçenistan Respublikasının başçısı Ramzan Kadırovun böyük oğlu, 18 yaşlı Axmat Kadırov Çeçenistanın bədən tərbiyəsi, idman və gənclər siyasəti üzrə nazirinin birinci müavini vəzifəsinə təyin edilib.
Bu barədə Çeçenistan parlamentinin sədri Maqomed Daudov bildirib.
"Mən Axmat Kadırovu Çeçenistan Respublikasının bədən tərbiyəsi, idman və gənclər siyasəti üzrə nazirinin birinci müavini vəzifəsinə təyin olunması münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm! Əminəm ki, bu məsul vəzifəyə təyinat təhsilin səviyyəsinin və keyfiyyətinin yüksəldilməsinə kömək edəcək., - Daudov Telegram kanalında yazıb.
Əvvəllər Axmat Kadırov "Birincilərin Hərəkatı" Ümumrusiya ictimai-dövlət gənclər hərəkatının Çeçenistandakı bölməsinə rəhbərlik edirdi. Çeçenistan parlamentinin spikerinin sözlərinə görə, o bu vəzifədə “gəncləri hər cür dəstəkləyib”.
"Əminəm ki, Axmat Kadırov ona tapşırılan vəzifələrin öhdəsindən yüksək səviyyədə gələcək. Bunun üçün o, lazımi biliyə, təcrübəyə və Axmat-Hacı Kadırovun yolunda işləmək arzusuna malikdir".