Tarix : 17-02-2024, 12:35
Fələstində öldürülənlərin sayı 28 min 775-ə yüksəlib
İsrailin 133 gündür Qəzza zolağına hücumlarında həyatını itirən fələstinlilərin sayı 28 min 775-ə yüksəlib. Butov.az Türkiyənin trt.net.tr saytına istinadla xəbər verir ki, dağıntılar altında və yol kənarında hələ də ölənlər vardır, lakin İsrail qüvvələrinin maneəsinə görə tibb qrupları və mülki müdafiə işçiləri cəsədlərə çata bilmir.
Digər tərəfdən, İsrailin Baş naziri Binyamin Netanyahu "X" sosial media hesabında etdiyi paylaşımda "Fələstin dövlətinin qurulmasında İsrailə təzyiq edilməsi qarşısında mövqeyimi Təhlükəsizlik Şurasında açıq şəkildə ifadə etdim" deyib. Fələstinlilərlə daimi razılaşma ilə bağlı beynəlxalq diktələri qəti şəkildə rədd etdiklərini qeyd edən Netanyahu belə bir şeyin yalnız tərəflər arasında ilkin şərt olmadan birbaşa danışıqlar yolu ilə əldə edilə biləcəyinə diqqət çəkib.