Tarix : 14-05-2024, 15:09
İrəvan çalxalanır – Keşiş etirazçıları meydana qaytardı
İrəvanda gərginlik davam edir. Erməni Apostol Kilsəsinin Tavuş Yeparxiyasının primatı, arxiyepiskop Baqrat Qalstanyanın rəhbərlik etdiyi yürüş iştirakçıları İrəvanın Qaregin Njde meydanından metro ilə Respublika meydanına qayıdıblar.
Bu barədə Ermənistan KİV-ləri məlumat yayıb.
Qalstanyanın qeyd etdiyi kimi, yürüş iştirakçıları dincəlməlidirlər və onun bir neçə mühüm görüşü nəzərdə tutulub.
“Biz heç nə etmirik, sadəcə olaraq müxtəlif yerləri ziyarət edirik. Tezliklə görüşlərim olacaq. Onlar son dərəcə vacibdir. Bir az dincələcəyik. Saat 19:00-da Surb Anna kilsəsinin həyətində görüşəcəyik”, - Qalstanyan bildirib.
Qeyd edək ki, bu gün səhər saatlarında Erməni Apostol Kilsəsinin Tavuş Yeparxiyasının primatı İrəvan Dövlət Universitetinin həyətində olub və burada gənclər onu rəqslə qarşılayıblar. Sonra o, Ermənistan Jurnalistlər Birliyinə baş çəkib, burada mətbuat nümayəndələrinin suallarını cavablandırıb.
Xatırladaq ki, bu gün səhər saatlarından irimiqyaslı itaətsizlik aksiyaları keçirilir, küçələr bağlanır. “Qırmızı berelilər” etirazçıların bir qisminə güc tətbiq edərək həbs ediblər.