28 Mayı 3 qardaşa layiq şəkildə qeyd etdik - Ərdoğan
Azərbaycanın müzəffər lideri İlham Əliyev Qarabağın hər guşəsinin inkişafı və çiçəklənməsi üçün səylərini səfərbər edib.
Bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Nazirlər Kabinetinin iclasının yekunlarına dair jurnalistlərə açıqlamasında bildirib.
Ərdoğan Pakistanın Baş naziri Şahbaz Şəriflə birlikdə bu yaxınlarda Azərbaycana etdiyi səfərini məmnunluqla xatırlayıb. Səfər zamanı o, Laçın Beynəlxalq Hava Limanının açılışında və 28 may - Müstəqillik Günü münasibətilə keçirilən bayram tədbirlərində iştirak etmişdi.
“Qalib lider Prezident İlham Əliyevin səyi ilə 30 illik işğaldan sonra bütün Qarabağda inkişaf və infrastruktur səfərbərliyi gedir. Hörmətli Baş nazir və Prezident İlham Əliyevlə 28 May kimi önəmli günü 3 qardaşa yaraşan şəkildə, layiqincə qeyd etdik. Həmçinin Laçın hava limanının açılışını etdik. Yollar, körpülər, tunellər, yaşayış məntəqələri və kənd təsərrüfatı ilə Qarabağ işğal yaralarını sürətlə sağaldır. Türkiyə olaraq biz də hər cür dəstəyi veririk”, - Ərdoğan deyib.