Putin-Tramp-Zelenski görüşü hələ mümkün deyil! - Peskov
Rusiya prezidenti Vladimir Putin, ABŞ prezidenti Donald Tramp və Ukrayna lideri Vladimir Zelenski arasında üçtərəfli görüş çətin ki, yaxın gələcəkdə baş tutsun.
Rusiya liderinin mətbuat katibi Dmitri Peskov jurnalistlərə bildirib ki, bu cür təmaslar texniki razılaşmaların nəticəsi olmalıdır.
Kremlin sözçüsü Ağ Evin Trampın belə üçtərəfli görüşə açıq olması barədə bəyanatını şərh edərkən deyib: “Açığını desəm, bu, yaxın gələcəkdə mümkün deyil”.
Peskov xatırladıb ki, Putin dəfələrlə ən yüksək səviyyədə təmaslara hazır olması barədə danışıb, bu təmasların texniki səviyyədə, ekspertlər səviyyəsində artıq işlənib hazırlanacaq razılaşmaların nəticəsi olmasının vacibliyini vurğulayıb.
"Buna görə də prezident Putin təmas ideyasını dəstəkləyir, lakin o, hesab edir ki, onlar yaxşı hazırlanmalıdır", - Rusiya liderinin mətbuat katibi qeyd edib.