Tarix : 10-09-2025, 17:33
Mənə Koçaryanla bağlı sual verməyin! - Sarkisyan
Ermənistanın keçmiş prezidenti Serj Sarkisyan ölkədə hakimiyyət dəyişikliyi məsələsinin daim gündəmdə olduğunu bildirib.
Onun sözlərinə görə, bunun “ən düzgün və optimal yolu” hökumətə və baş nazirə etimadsızlıq göstərmək, yəni impiçment elan etməkdir.
Sarkisyan parlamentin yalnız danışmaq yox, həm də dinləmək məkanı olduğunu vurğulayıb: “Baxın beynəlxalq təcrübəyə: dünən dünyada iki böyük hadisə baş verdi - Nepalda və Fransada. Hakimiyyəti devirmək və ya etimadsızlıq göstərmək üçün iki yol var. Biri Nepaldakı kimi zorakılıq və qətllərlə, digəri isə Fransadakı kimi parlament vasitəsilə. Biz xalqımıza hansını təklif etməliyik?” - deyə o, çıxışında qeyd edib.
Jurnalistlərin ikinci prezident Robert Koçaryanla bu mövzuda anlaşmamasının səbəbi barədə sualına isə Sarkisyan cavab verməkdən yayınaraq belə deyib: “Mən xahiş etmişdim ki, ikinci prezident haqqında sual verməyin.”