Tarix : 29-10-2025, 14:59
Qəzzada atəşkəs pozuldu: 104 nəfər həlak oldu
İsrailin Qəzzaya son hücumları nəticəsində 104 nəfər həlak olub, dünən gecə və bu gün səhər tezdən xəstəxanalara aparılan daha çox ağır yaralının taleyi ilə bağlı narahatlıqlar artmaqdadır.
Bu barədə "Əl-Cəzirə"nin məlumatında bildirilib.
"Onların çoxu partlayışlarda ağır yaralanıb və xəstəxanalarda müalicə etmək üçün lazımi tibbi ləvazimatlar olmadığı üçün sağ qalmayacaqları ilə bağlı narahatlıqlar var.
Ölənlərin sayının saatbasaat artacağı gözlənilir. Qətər mediasının məlumatına görə, bu hava hücumları təkcə evləri və tikililəri deyil, həm də çadırları və təxliyə mərkəzlərini dağıdıb və atəşkəsin gözlənildiyi kimi davam etməməsi səbəbindən qorxu, məyusluq və panika yaradıb", - məlumatda deyilib.
Daha əvvəl İsrail hava hücumlarından sonra atəşkəsin bərpa olunduğunu elan etmişdi. İsrail hücumun səbəbi kimi ehtiyatda olan bir zabitin HƏMAS üzvləri tərəfindən öldürülməsini əsas gətirib.