MÜSİAD Azərbaycana yeni sədr gəlir, Cevdet Yılmaz qurultaya qatılır
Bu ilin 23 dekabr tarixində Bakı Konqres Mərkəzində Müstəqil Sənayeçi və İş Adamları Dərnəyinin (MÜSİAD) Azərbaycan nümayəndəliyinin qurultayı keçiriləcək.
Mövcud rəhbərliyin hesabat təqdim edəcəyi toplantıda təşkilatın yeni İdarə Heyəti sədri və üzvlərinin seçilməsi nəzərdə tutulur.
Eyni zamanda, MÜSİAD Azərbaycanı qarşıdakı illərdə gözləyən strateji fəaliyyət istiqamətləri, regional biznes mühitində yeni əməkdaşlıq imkanları və investisiya hədəfləri müzakirə olunacaq.
Qurultaya həm yerli, həm də xarici qonaqların geniş tərkibdə qatılacağı gözlənilir. Tədbirdə Azərbaycanın aidiyyəti dövlət qurumlarının rəhbərləri, eləcə də Türkiyənin Vitse-Prezidenti Cevdet Yılmaz, Ticarət naziri Ömer Bolat və digər yüksək səviyyəli rəsmi nümayəndələrin iştirakı planlaşdırılır. Cevdet Yılmazın qurultayda çıxış edərək Azərbaycan-Türkiyə iqtisadi əlaqələrinin inkişaf dinamikası və gələcək perspektivləri ilə bağlı mesajlar verəcəyi ehtimal olunur.
Həmin gün Bakıda AZPROMO və TÜİB-in birgə təşkilatçılığı ilə II Azərbaycan-Türkiyə İnvestisiya Forumu da baş tutacaq.
Bu tədbirdə də Cevdet Yılmaz və Azərbaycanın rəsmi nümayəndələrinin iştirakı nəzərdə tutulur.