Paşinyan Vardanyanla Karapetyanı bir daha “vurdu”: Səhv etmişəm
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan qalmaqallı erməni oliqarxlar Ruben Vardanyan və Samvel Karapetyanla bağlı danışıb.
Paşinyan jurnalistlərə açıqlamasında deyib ki, Ermənistan cəmiyyətində və elə onun özündə də həmin oliqarxlar barəsində yanlış təsəvvür yaranıb: əvvəllər onların xeyriyyəçi olduqlarını düşünüblər, amma indi yox.
Paşinyan jurnalistin “niyə əvvələr onlara xeyriyyəçi kimi alqış edirdiniz, amma indi yox” sualına cavabında səhv edtiyini deyərək belə cavab verib:
"Sonradan məlum oldu ki, bütün bunlar yanlış təsəvvür imiş. İqtisadi maraq var: maraq varsa, investisiya olacaq; yoxdursa, investisiya olmayacaq", - deyə Paşinyan Vardanyanla Karapetyanın niyə Ermənistana milyonlarla dollar yatırdıqlarına aydınlıq gətirib.
O, qeyd edib ki, 1992-ci ildən 2018-ci ilə qədər Ümumerməni Fondu ilə əməkdaşlıq yolu ilə Ermənistana nə qədər pul toplandığını və yatırıldığını araşdırdıqdan sonra buna əmin olublar.
Xatırladaq ki, Ruben Vardanyan hazırda Azərbaycanda həbsdə, Semvel Karapetyan isə Ermənistanda ev dustaqlığındadır.