Vaşinqtonda Azərbaycanın dövlət rəhbərliyinə qarşı təxribatın qarşısı alınıb .....                        Gəncədə 38 yaşlı kişini BIÇAQLADILAR .....                        "Fənərbağça" İngiltərə klubuna uduzub - YENİLƏNİB .....                        UEFA Çempionlar Liqasında həftənin futbolçusu seçildi .....                        Sülh Netanyahunun dəstəyi ilə mümkün olub .....                        Kobaxidze: Kulevi terminalı sanksiyalardan yayınmaq üçün istifadə olunmur .....                        Tramp: "Biz, həqiqətən yaxşı iş görürük" .....                        Donald Tramp: "Sülh Şurası istənilən ölkəyə açıqdır" .....                        Rejissor Kənan Mahmudov və yazıçı Orxan Saffari polisə çağırılıb .....
Təbriz küçələrində onminlər "Qarabağ" dedi
Bu gün Təbrizin "Traxtur" komandası öz meydanında Özbəkistanın "Paxtakor" komandasını qəbul edib.
Oyun zamanı "Traxtur"un azarkeşləri, milli-mədəni fəallar Qarabağın azadlığı uğrunda dəfələrlə "Qarabağ bizimdir, bizim olacaq" şüarlarını səsləndiriblər. Sosial şəbəkələrdə yayılan xəbərlərə görə, aktiv olan bir neçə milli-mədəni fəal, o cümlədən Höccətul-İslam Əzimi Qədim İranın təhlükəsizlik qüvvələri tərəfindən saxlanılıb.
Oyun zamanı stadionda 40 mindən çox azarkeş iştirak edib. Onların arasında millət vəkilləri, tanınmış simaların da olduğu bildirilir. Oyun 2:0 "Traxtur" komandasının xeyrinə bitib.
Qələbədən doğan yüksək əhval-ruhiyyə ilə stadionu tərk edən güneyli qardaşlarımız Azərbaycanın quzeyinə coşqulu dəstək verməyi də unutmayıblar. Belə ki, on minlərlə insan “Qarabağ bizimdir, bizim olacaq!” hayqıraraq Ermənistanın işğalçılıq siyasətinə etiraz ediblər və bununla da Qarabağdakı son savaşda da Azərbaycanın yanında olduqlarını nümayiş etdiriblər.
Qarabağ çağırışları Təbrizin küçə və prospektlərində saatlarla eşidilib. İran hakimiyyətinin hər hasnı müdaxiləsi qeydə alınmayıb.
Qanımızı coşduran möhtəşəm kadrları sizə təqdim edirik:
(Musavat.com)