Tarix : 16-04-2021, 21:53
Jurnalistə vəzifə verildi
Əməkdar Jurnalist Natiq Məmmədli Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyində Media subyektləri və jurnalistlərlə iş şöbəsinin müdiri vəzifəsinə təyin edilib. Natiq Adil oğlu Məmmədlinin 43 illik ömrünün 25 ili mətbuata bağlıdır. Bugünkü təyinat həmkarımızın keçdiyi həyat yoluna, Kütləvi İnformasiya Vasitələrində qazandığı zəngin təcrübəyə verilən qiymət, peşəkarlığına göstərilən yüksək etimaddır. Məlumat üçün bildirək ki, 1990-cı illərdə mətbuata qədəm basan Natiq Məmmədli bu illər ərzində müxtəlif KİV-lərdə baş redaktorun müavini, baş redaktor və s. vəzifələrdə çalışıb. Mətbuat tarixinə dair ciddi araşdırmalar aparıb, neçə-neçə kitablar ərsəyə gətirib. Onun təşəbbüsü və redaktorluğu ilə Azərbaycan mətbuat irsinə, ictimai fikir tarixinə dair bir sıra nəşrlər işıq üzü görüb. Media sahəsindəki fəaliyyəti də, elmi araşdırmalarının nəticələri də layiqincə mükafatlandırılıb.
Əminik ki, Natiq Məmmədli yeni vəzifəsində də yorulmadan, vicdanla, məsuliyyətlə çalışacaq. Mətbuatımızın inkişafına töhfə verməklə ona göstərilən etimadı doğruldacaq. “Bütöv Azərbaycan” qəzetinin və “Butov.az” saytının kollektivi adından həmkarımızı təbrik edir, ona yeni vəzifədəki fəaliyətində uğurlar arzulayırıq!