Tarix : 30-08-2017, 18:05
Antalyada İkinci Beynəlxalq Gənclik Düşərgəsi başa çatıb
“İRƏLİ” ÜZVLƏRİ GƏNCLƏR VƏ İDMAN NAZİRLİYİNİN DƏSTƏYİ İLƏ TƏDBİRDƏ İŞTİRAK EDİBLƏR
Butov.az xəbər verir ki, avqustun 27-də Antalya İkinci “Uluslararası Gənclik Kampı”nın (Beynəlxalq Gənclik Düşərgəsi) bağlanış mərasimi keçirilib.
“İrəli” İctimai Birliyindən verilən məlumata görə, “Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi” (Türk Şurası) və Türkiyə Gənclik və İdman Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə baş tutan düşərgədə “Ortaq mədəniyyət, ortaq gələcək ve gənc liderlər” mövzusunda müzakirələr keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə bir qrup azərbyacanlı gənc də tədbirdə iştirak ediblər. Onların sırasında “İrəli” İctimai Birliyinin üzvləri də var. Avqustun 13-dən 19-dək təşkilatın Beynəlxalq əlaqələr katibliyinin nümayəndəsi Anar Qurbanov kişilərdən ibarət, avqustun 22-dək 28-dək isə İnsan resursları katibliyinin nümayəndəsi Səmayə İbrahimova xanımlardan təşkil olunmuş düşərgədə yer alıb.
Dünyanın müxtəlif ölkələrdən 400-dən artıq gəncin iştirak etdiyi iki həftəlik proqramın bağlanış mərasimində layihə rəhbəri Ali Çiviler ilə Türkiyə Gənclik və İdman Nazirliyinin rəsmi şəxsləri çıxış ediblər.
Layihə rəhbəri A.Çiviler təmsil etdiyi Türk Şurasının gənclər və idman sahəsində həyata keçirdiyi fəaliyyətlə bağlı ətraflı çıxış edərək, qarşıdakı dövr üçün nəzərdə tutulan layihələr haqqında qısa məlumat verib.
Qeyd edək ki, Türkiyə Cümhuriyəti Gənclik və İdman Nazirliyinin ev sahibliyi etdiyi 15 günlük tədbir proqramı çərçivəsində turlar, mədəni və idman fəaliyyətləri və tematik müzakirələr keçirilib.