Elxan İsazadə Niderlandda yenidən diaspor təşkilat sədri seçilib.
Niderlandın Rotterdam şəhərində Hollandiya-Azərbaycan Həmrəylik Cəmiyyətinə növbəti sədr seçimləri keçirilib. Yenidən Elxan İsazadə sədr seçilib.
Bu barədə diaspor üzrə araşdırmaçı-ekspert, Türk Ağsaqqalları İctimai Birliyinin (TAİB) sədr müavini Elnur Eltürk bildirib.
“Elxan İsazadə 2009-cu ildən 2012-ci ilə qədər isə cəmiyyətə rəhbərlik edib. Həm də cəmiyyətin qurucularından biridir. Ondan əvvəl isə cəmiyyətə 2004-cü ildən 2009-cu ilədək sədri Elsevər Məmmədov olub.
Elxan İsazadə Niderlandda Azərbaycan diaspor fəaliyyətinin yaranmasında və inkişafında əvəzsiz xidmətləri olan şəxslərdən sayılır. Hələ Azərbaycan Respublikasının Niderland Krallığındakı Səfirliyi olmadığı dövrlərdə Azərbaycanın tanıdılması ilə bağlı uğurlu layihələrə imza atıb. Niderlandda erməni diasporu tərəfindən Azərbaycan əleyhinə yönələn təxribatların qarşısının alınmasında fəallığı ilə seçilən diaspor fəallarından olub”.