CƏNAB PREZİDENT!
Sizə BÖYÜK LİDER deyə müraciət edirəm. Çünki Siz bu ada layiqsiniz.
Amerika Birləşmiş Ştatlarının prezidenti cənab Donalt Trampın Sizə bu cür müraciət etməsi heç də təsadüfi deyildir. Sizin ABŞ-a tarixi səfərinizi dünyanın bütün siyasi güc mərkəzləri diqqətlə izləyirdi. Bu, İlham Əliyev diplomatiyasının qələbəsidir. Bu səfərin 2025-ci il, “Konstitusiya və Suverenlik ili” elan etdiyiniz bir ildə baş verməsi heç də təsadüfi deyildir. Sizin dünyada baş verən siyasi hadisələrin konturlarını öncədən nəzərə alaraq dünyanın siyasi xəritəsində baş verən çatlarda Azərbaycan dövlətinin suverenliyini və təhlükəsizliyini bir daha bəyan etməyiniz xalqımızı qürurlandırdı. Siz dünənki ümidlərimizi bügünkü reallıqlara çevirmisiniz. Sizin yeni qurulan Kəlbəcər şəhərindən bu sözləri bəyan etməyiniz tarixi əhəmiyyətə malikdir. Sizin və Mehriban xanım Əliyevanın Kəlbəcər rayonuna tarixi səfəriniz zamanı Kəlbəcər şəhər sakinləri ilə səmimi görüşünüz və onlara yeni mənzillərin açarlarını təqdim etməyiniz məni bir Azərbaycan vətəndaşı, bir kəlbəcərli kimi çox qürurlandırdı və Sizə təşəkkürümü bildirməyi özümə mənəvi borc bildim.
CƏNAB İLHAM ƏLİYEV!
Siz dünyanın dahi siyasi xadimlərindən biri - xalqımızın ümümmilli lideri, türk dünyasının böyük oğlu Heydər Əliyevin arzularını reallaşdırdınız. Siz yekun sülh sazişinin paraflanmasını imzalamaqla dünyanın siyası güc mərkəzlərinin Cənubi Qafqazdakı təsir imkanlarını neytrallaşdırdınız. Bu siyası addım, Sizin dünyada sülhü dəstkləyən lider olduğunuzun tam təsdiqidir. Dünyanın ən nəhəng iqtisadi layihəsi olan, Qərb və Şərqi birləşdirən Zəngəzur Dəhlizinin reallığa çevrilməsi də İlham Əliyev zəkasının göstəricisidir və bu yol ƏLİYEV YOLUDUR!
Siz bu addımı atmaqla türkdilli xalqları bütövləşdirirsiniz. Bu, xalqlarımızın birliyinin, müdrikliyinin göstəricisidir. Bu münasibətlə Sizi bir daha təbrik edirəm və gələcək uğurlarımızın sevincini yaşamağı arzu edirəm. Uca Allah Sizi, ailənizi və xalqımızı qorusun!
Dərin hörmət və ehtiramla: İlqar Vəliyəddin oğlu Misirzadə.
Tarix: 27.08. 2025. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının - Siyası İdarəetmə fakultəsinin məzunu