Tarix : 31-10-2022, 20:23
Putin Paşinyanla görüşdü - İrəvan Qarabağ təklifini qəbul etdi
Rusiya prezidenti Vladimir Putin Soçidə Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanla görüşüb. Bu barədə Rusiya mətbuatı məlumat yayıb. Görüşdən sonra liderlərin çıxışlarından sitatlar mətbuatda dərc olunub.“Nə vaxtsa bitirməliyik. Bilirəm ki, bunun üçün sizin siyasi iradəniz var və bunun üçün əsas məqamları üçtərəfli görüşdə müəyyənləşdirmək lazımdır. Əsas odur ki, sülh və inkişafı təmin edək. O cümlədən Ermənistan iqtisadiyyatı, çünki kommunikasiyaların açılması Ermənistan üçün də sərfəlidir. Ermənistan bizim strateji müttəfiqimizdir. Çox ümid edirəm ki, üçtərəfli görüş zamanı müəyyən razılaşmalar əldə olunacaq”,- deyə Putin bildirib. Paşinyan isə bəyan edib ki, Ermənistanla Azərbaycan arasında münasibətlərin qurulması üçün Rusiyanın Qarabağla bağlı təklif etdiyi yanaşma rəsmi İrəvan üçün məqbuldur.