Tramp İrana zərbə ehtimalını nəzərdən keçirir .....                        "Qarabağ" Nigeriyada bəyəndiyi iki oyunçunu Azərbaycana gətirir .....                        Müharibə üçün hər şey hazırdır! – Hər an başlaya bilər .....                        Əfqanıstanda 5,5 bal gücündə zəlzələ baş verib .....                        Şagirdlərin zəhərlənməsinə səbəb olan müəssisənin fəaliyyəti DAYANDIRILIB .....                        Vaşinqtonda Azərbaycanın dövlət rəhbərliyinə qarşı təxribatın qarşısı alınıb .....                        Gəncədə 38 yaşlı kişini BIÇAQLADILAR .....                        "Fənərbağça" İngiltərə klubuna uduzub - YENİLƏNİB .....                        UEFA Çempionlar Liqasında həftənin futbolçusu seçildi .....
Tarix : 27-12-2022, 22:22
Ermənistan yenidən başqa yollara əl atdı - Ceyhun Bayramov
Moskvada danışıqların üçüncü raundu keçirilməli idi. Amma Ermənistan tərəfi yenidən başqa yollara atdı. Bunu Xarici İşlər Nazirliyində ilin yekunlarına dair keçirilən mətbuat konfransında nazir Ceyhun Bayramov bildirib. "Belə ki, Ermənistan bir gün əvvəl sülh müqaviləsi ilə bağlı öz təkliflərini açıqladı. Bir gün sonra Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan dedi ki, bu təkliflə sülh müqaviləsini imzalamaq olar. O zaman biz də ondan əvvəl bildirə bilərdik ki, əvvəlki prinsiplərlə müqavilə bağlansın. Düşünmürəm ki, qarşı tərəf sadəlövhdür, sadəcə ictimaiyyətə mesaj vermək xatirinə açıqlama verirlər. Onları yenidən proseslərə əməl etməyə çağırırıq", - C.Bayramov qeyd edib. “Ermənistanın öz milli maraqları baxımından praqmatik addımlar ataraq öhdəliklərini yerinə yetirməsi ilk növbədə onun özünə faydalı olar. Biz Ermənistanın üzərinə götürdüyü öhdəliklərini yerinə yetirməsinə səy göstərməyə davam edəcəyik”, - nazir vurğulayıb.